2011

Akci moderují:
Marta Ondráčková a Václav Tittelbach.

18:00 KASKADÉRSKÉ VYSTOUPENÍ
Agentura filmových kaskadérů DOUBLE TEAM je týmem profesionálů s mnohaletou filmovou zkušeností.

18.10 Sensei Kinji Nakagawa
mistr iai a tamešigiri (Toyama rjú 8.dan hanši), sóke Nakagawa rjú šittódžucu, předseda Evropské společnosti výuky bojových umění (Óšú budžucu kókó šidókai)

18.20 TAEKWONDO  WTF
Taekwondo je korejské bojové umění, které se vyvíjelo po více než dvě tisíciletí. V současné době je Taekwondo moderní sportovní disciplínou, která si získala oblibu u milionů cvičenců po celém světě. V současné době má Světová federace taekwondo (World Taekwondo Federation – WTF) 189 členských zemí a sdružuje více přes 50 milionů cvičenců. Ve sportovním měřítku dosáhlo Taekwondo WTF takového úspěchu, že bylo roku 1994 zařazeno Mezinárodním olympijským výborem do programu letních olympijských her jako ofi ciální sport. Exhibiční vystoupení předvede národní exhibiční tým Českého svazu taekwondo WTF „Moohwa“.
www.taekwondo-wtf.czwww.moohwa.net

18.35 ŘECKO ŘÍMSKÝ ZÁPAS – OLYMPIJSKÝ WRESTLING
Zápas aneb olympijský wrestling je jedním z nejstarších tělesných cvičení; jest obrazem boje člověka, jenž užívá výhradně svých přirozených zbraní, aby přemohl svého soupeře. O zápasu mluví každá historie národů. V šerém dávnověku byl člověk, pán tvorstva, odkázán v boji o svoje bytí pouze na tělesné síly, udělené mu přírodou, a až sem sahají stopy dnes tak vyspělého zápasnického umění.
www.pskolymppraha.cz

18.45 SHINKYOKUSHINKAI KARATE
Jde o nejtvrdší ze všech stylů karate, volný překlad znamená „cesta poslední pravdy“, jehož sportovní zápas probíhá bez jakýchkoli chráničů a techniky jsou vedeny plnou silou na plný kontakt. Karate je založeno na duchu bojových umění tzn., že musíme být tvrdí na sebe a vstřícní k ostatním. Zakladatelem tohoto stylu kyokushin karate je Masutatsu Oyama. Garantem tohoto stylu pro ČR je Česká asociace ShinKyokushinKai – Oyamas karate vedena Mgr. Jiřím Žofčinem, prezidentem organizace a brench shiefem pro ČR.
 www.kyokushin-karate.cz

 18.55 KRAV MAGA
z hebrejštiny volně překládano jako „boj zblízka“, je v současné době považován za jeden z nejefektivnějších sebeobranných a taktických systémů na světě, což mimo jiné dokazuje přehled jednotek a armád, které tento systém převzaly. Systém Krav Maga byl vyvinut československým občanem Imim Lichtenfeldem, který na začátku druhé světové války utekl před nacisty do Izraele.
www.krav-maga.cz

 19.05 SÍŇ SLÁVY ČESKÉHO JUDA
Do Síně slávy českého juda pod patronací Českého svazu juda bude uvedena p. Andrea Pažoutová-Pokorná, medailista z ME. Cenu předá předseda svazu juda Mgr. Jiří Dolejš.

19.10 JUDO CUP – FINÁLE EXTRALIGY MUŽŮ
Utkají se nejlepší týmy z České republiky.