2012

Akci moderují:
Marta Ondráčková a Josef Melen

18:00 KASKADÉRSKÉ VYSTOUPENÍ
Agentura filmových kaskadérů DOUBLE TEAM je týmem profesionálů s mnohaletou fi lmovou zkušeností.

18.10 PRAGUE  EAGLES  CHEERLEADERS
Cheerleading je týmový sport spojující tanec, akrobacii, živé pyramidy a pokřiky. Tým Cheerleaders Prague Eagles byl založen v roce 2001 a od počátku má svou základnu na Praze 4. Od roku 2004 jsou členem České asociace cheerleaders (ČACH). V současné době v týmu působí více jak 90 členů ženského, ale i mužského pohlaví ve čtyrěch věkových kategoriích – Minies (3-5 let), Peewees (6-11 let), Junior (12-15 let) a Senior (od 16 let).
www.eaglescheerleaders.cz

18.20 FILIPINO  COMBAT TILIUS
V pražském klubu TFC vyučujeme filipínská bojová umění Kali-Arnis-Eskrima. Systém zahrnuje tradiční i moderní postupy pro boj s tyčemi, řeznými zbraněmi a improvizovanými zbraněmi /propiska,ručník atd./. Součástí je i sebeobrana a filipínský neozbrojený boj v podobě pouličního boxu a zápasu. Základní myšlenkou je schopnost obrany s čímkoli co je po ruce a za jakýchkoli podmínek. Pokročilí bojovníci se seznamují hlouběji s programy mezinárodních organizací Modern Arnis a FCS Kali.
www.tigerteam.cz

18.35 BRASILIAN  JIU-JITSU
Brazilské Jiu-Jitsu je bojové umění u jehož vzniku stáli členové rodiny Gracie. Na začátku 20. století se přistěhoval do Brazílie japonský učitel judo, jiu-jitsu a uznávaný zápasník Esai Maeda.
Spřátelil se zde s Gastao Graciem, vlivným politikem a nabídl mu, že bude učit jiu-jitsu jeho nejstaršího syna Carlose. Carlos Gracie pak předal své umění dál a hlavním pokračovatelem byl Helio Gracie.
Ukázku nám předvedou instruktoři z klubu Gracie Academy Praha, kteří patří mezi evropskou špičku a jsou přímou linií původní Gracie Jiu-jitsu. Gracie Academy Praha je v ČR součástí Tiger Teamu, profesionálního klubu bojových umění.
www.modernarnis.blog.cz

18.45 NUNČAKY

18.55 VYHLÁŠENÍ JUDISTY ROKU
Bude vyhlášen vítěz tradiční ankety Judista roku pro rok 2012. Cenu předá předseda svazu juda Mgr. Jiří Dolejš.

19.05 CAPOEIRA MANDELA
Psal se rok 1980, když v Salvador Bahia vznikala Grupo Mandela pod iniciativou Mestre Zé Carlose, který chtěl tímto vzpomenout na velikána Nelsona Mandelu a jeho vzdor proti rasové nerovnosti. Proto pojmenoval Grupo Mandela po člověku, který je symbolem svobody a světa, ve kterém jsou si všichni rovni. V ČR Grupo Mandela vede Mestre Baratino, který učí nejen děti od 5 let, ale i dospělé a osoby třetího věku CAPOEIRU (brazilské bojové umění), a FIT-Brasil (afro-brazilské rytmy).
www.capoeiramandela.cz.

19.10 JUDO CUP – FINÁLE EXTRALIGY MUŽŮ
Utkají se nejlepší týmy z České republiky.